Helistage meile: (+372) 650 81 25
E-post: ladu@arvutiari.ee
Ehitajate tee 109b, 13520 Tallinn, Eesti
Tööaeg: E-R (!) 10:00 – 18:00

EKSPERTTASEMEL ARVUTITE REMONT

Juba 29 aastat koos teiega! Medal

Sülearvutite remont ja hooldus

Sülearvutite hooldus, parandus ja remont Tallinnas

Meie arvutikeskuses parandatakse mistahes sülearvutite marke – nii tuntud, kui ka vähem tuntud tootjate toodangut. Teostame erineva keerukusastmega sülearvutite remonti: alates arvuti komponentide vahetamisest kuni elektroonika taastamiseni „reballing“ meetodil. Parandame väliseid mehhanilisi kahjustusi, nt. vahetame välja korpuse, katkise klaviatuuri, puuteplaadi, maatrikspaneeli või selle kinnitusosad.

Vahetame või parandame sülearvuti emaplaadi. Teeme ka kõrge keerukusastmega töid – asendame parempoolse sildlülituse või videokontrolleri. Kõrvaldame kõige sagedamini esineva sülearvutite rikke – vahetame välja toitepesa. Teeme inverteri remonti, mille rikke tulemusena ei ole kuvaril pilti ees.

Taastame sülearvuti töö vedeliku sattumisel selle sisse, ühtlasi teostame jahutussüsteemi profülaktilist puhastamist tolmust koos termopasta vahetusega.

Kaasajastame sülearvuteid – suurendame operatiivmälu ja kõvaketta mahtu, asendame kettaseadmeid. Osutame IT-teenuseid Windows, Linux ja Mac tarkvara installeerimisel ja tööle seadmisel arvutis, draiverite, süsteem- ja rakendustarkvara paigaldamisel ning kontori-, raamatupidamis ja spetsialiseeritud IT-rakenduste installerimisel.   

 • Sülearvuti klaviatuuri remont ja vahetus
 • Sülearvuti maatriksi remont ja vahetus
 • Sülearvutite kaasajastamine
 • Sülearvutite akud
 • Sülearvuti profülaktiline puhastus

SÜLEARVUTI PROFÜLAKTIKA EHK MIKS TULEB SÜLEARVUTIT PUHASTADA

Sülearvuti on kaasaskantav arvuti, mis töötab akuga ka väljaspool ruume, kasutame sülearvuteid õues, transpordis, hoiame põlvedel ning saame ka voodisse kaasa võtta.          

Töötamise käigus sülearvuti kuumeneb. Kui detaile mitte jahutada, siis võivad nad ülekuumeneda ja läbi põleda. Selle vältimiseks on arvutis olemas kuuma õhu sundärajuhtimise süsteem ventilatsiooni kaudu. Esimese põlvkonna arvutitel, mis olid ruumimahukad ja vahel hõivasid terve maja, asusid kohmakad ventilaatorid keldriruumides.      

Kaasaegsel sülearvutil on kompaktne jahutussüsteem. Jahe õhk liigub väljastpoolt, sülearvuti jahutussüsteem sarnaneb tolmuimejale: koos õhuga imendub tolm, mis tiheda 2-3 millimeetrilise  kihina ladestub radiaatori restil ja ventilaatori labadel. Kõikjal leviv tolm on tehnika nuhtlus, see koosneb mustuse, villa, nahatükkide jms. pisiosadest, sõltuvalt ruumist, kus sülearvutit kasutatakse.

Tolmu kogunemise tulemusena toimuvad järgmised protsessid:

 • tolmukiht ummistab radiaatori ja selle tõttu on värske õhu juurdepääs ventilatsioonisüsteemile raskendatud;
 • tolmukiht muudab ventilaatori labad raskeks, ning pöörded aeglustuvad;
 • detailid ventilaatori läheduses kuumenevad;
 • kuumenemine põhjustab süsteemi häireid ja tõrkeid, arvuti jookseb tihti kinni või lülitub ise välja;
 • ülekuumenenud detailid lähevad rikki ning vajavad kulukat remonti

Tolm koguneb lisaks jahutussüsteemile ka sülearvutis endas. Kui väljalülitatud sülearvuti pahupidi keerata ja seda puhta laua kohal ettevaatlikult raputada, siis võite näha kui palju tundmatu päritoluga peenikest prahti ja puru tuleb välja klaviatuurist. Tavaarvutil ummistub üksnes klaviatuur, kuid sülearvutil, selle kompaktse struktuuri tõttu, sattub tolm korpusele ning selle kaudu ka sees asuvatele plaatidele, tolm koguneb seal ja võib põhjustada elektrisüsteemi rikkeid ja kontaktide läbipõlemist.

Veel üks põhjus, miks tuleb sülearvutit tolmust puhastada, on see, et elektromagnetkiirgus ioniseerib tolmu osakesi ning see võib kasutajal esile kutsuda püsiva allergilise reaktsiooni. Tolmust on lihtsam lahti saada, kui allergiast.

Sülearvuti tolmust puhastamine: hind 10 – 25 EUR

 • Sülearvuti lahti võtmine
 • Jahutussüsteemi demonteerimine
 • Termopasta vahetamine kiipidel
 • Ventilaatori ja soojusjuhtmestiku puhastamine
 • Ventilatsiooni avade puhastus surveõhuga
 • Komponentide puhastamine puhastusainetega
 • Jahutussüsteemi monteerimine ja kokkupanek
 • Täiendavalt: klaviatuuri survepuhastus
 • Sülearvuti puhastamise aeg: al. 30 min kuni 3 tundi
 • Sülearvuti puhastamine pöördumise päeval
 • Sülearvuti puhastamine Teie juuresolekul
Tolmu täis arvuti

Tolmu täis arvuti

Tolmu täis arvuti

Tolmu täis arvuti

Tolmu täis arvuti

Tolmu täis arvuti

Kuidas ära hoida sülearvuti ülekuumenemist?

Ohtliku ülekuumenemise tunnusmärgid on järgmised:

 • Sülearvuti kuumeneb liiga kiiresti
 • Ventilaatori müra
 • Õhk ei liigu või õhuvahetus on märkamatu
 • Korpus on liiga kuum

Kui ilmnevad vähemalt kaks ülalmainitud „sümptomit“, tuleb kiiremas korras tarvitusele võtta meetmed olukorra parandamiseks. Kui reageerite õigeaegselt ja teete sülearvutile profülaktilise tolmust puhastamise, töötab ta edaspidi tõrgeteta. Arvuti diagnostikat teeninduskeksuses tehakse tasuta 10. minuti jooksul. Vajadusel puhastatakse arvuti teeninduskeskuses 2-3. tunni jooksul ja see võimaldab vältida ebameeldivaid tagajärgi. Arvuti profülaktikat soovitatakse teha vähemalt üks kord poole aasta jooksul.     

Kuidas toimub sülearvuti puhastamine?

Sülearvuti puhastamine tolmust nõuab äärmiselt üksikasjalikku tööoskust ja täpsust. Töö algab korpuse lahtivõtmisest, et tagada juurdepääs kõikidele detailidele. Puhastamine toimub järgmiselt:

 • Väljalülitatud sülearvutilt eemaldatakse aku;
 • Peale osalist või täielikku lahtivõtmist (sõltuvalt mudelist), eraldatakse kontaktid, eemaldatakse ventilaator ja rest;
 • Ventilaatorilt eemaldatakse tolm (kas õhusurvega või spetsiaalse salvrätti abil, kui tolmukiht on liiga tihe);
 • Plaatidelt, korpuselt ja klaviatuurilt eemaldatakse mustus ja tolm spetsiaalsete harjade ja pintslite abil. Mõnikord klaviatuuriklahvid pestakse läbi piiritusega ja lastakse ära kuivada. Peale seda vahetatakse kiipidel termopasta;
 • Siis kantakse määret ventilatsiooni süsteemi pöördeosadele, pannakse see kokku, ühendatakse klemmid ja lõpuks testitakse kuumenemist.

KAS SÜLEARVUTI REGULAARNE PUHASTAMINE VÕIMALDAB VÄLTIDA ARVUTI KOKKU JOOKSMIST ?

Peale tolmu eemaldamist töötab sülearvuti vaikselt, ventilatsioon jahutab süsteemi tõrgeteta. Põlvedel hoidmisel on see eriti hästi märgatav ja meeldiv. Kontaktid plaatidel on tolmuvabad ning reageerivad kiirelt, seega töötab arvuti tunduvalt kiiremini.

Puhastatud klaviatuur reageerib puudutustele kiirelt ning klahvid ei kiilu kinni.

Sülearvuti tarbib jahutamiseks vähem energiat ja töötab akupatareiga kauem.

PROFÜLAKTIKA JA ENNETUS ON RAVIKUURIST EFEKTIIVSEMAD

Arstid arvavad, et haiguste ennetus on ravist tähtsam ja odavam. Sama kehtib ka arvutite kohta.

Sülearvuteid remontivate IT-spetsialistide arvates on seadmete regulaarse hooldamise korral nende tööiga pikem. Sülearvuti tolmust puhastamisele ei kulu palju aega, kuid see võimaldab vältida süsteemi kahjustusi ja rikkeid, mis tekivad ülekuumenemise tõttu. Puhastamise maksumus võrreldes seadme remondiga või deatilide väljavahetamisega on tunduvalt odavam.

Kui kasutate sülearvutit heaperemehelikult, siis pikeneb selle kasutamisaeg. Pöördudes meie poole, saate paari-kolme tunni pärast tagasi puhta ja tolmuvaba seadme.

Märkused:

 1. Vajadusel teostame tolmust puhastamist omaniku juuresolekul
 2. Kui sülearvutis on konfidentsiaalne info, saab tellija kõva ketta eemaldada või paluda meil see puhastamise ajaks eemaldada ning pärast tagasi panna
 3. Peale puhastamist võib paigaldada täiesti uue ventilaatori
Sülearvutite remont