Helistage meile: (+372) 650 81 25
E-post: ladu@arvutiari.ee
Ehitajate tee 109b, 13520 Tallinn, Eesti
Tööaeg: E-R (!) 10:00 – 18:00

EKSPERTTASEMEL ARVUTITE REMONT

Juba 29 aastat koos teiega! Medal

Arvutite ja kontoritehnika vastuvõtt ja utiliseerimine

Arvutite ja kontoritehnika vastuvõtt ja utiliseerimine

Üldtuntud on fakt, et personaalarvutid ja bürootehnika lähevad pikapeale rikki ja muutuvad kasutuskõlbmatuks romuks.
Oma keerulise struktuuri ning keemilise koostise tõttu tuleb elektroonikaromu nõuetekohaselt utiliseerida.
Arvutite, monitoride, printerite ja erineva bürootehnika kogumist, taaskasutamist, utiliserimist ja käilemist reguleerivad Eesti Vabariigi seadused ning Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivid.

Meie tegeleme mistahes elektroonikaromu utiliseerimisega Eesti territooriumil.

Arvutite ja kontoritehnika vastuvõtt ja utiliseerimine Eesti

Arvutite ja kontoritehnika vastuvõtt ja utiliseerimine

Bürootehnika utiliseerimine ja taaskasutus

Seadmete utiliseerimine on tihedalt seotud keskkonnakaitsega. Selle tõttu on see protsess rangelt reguleeritud. Keskkonna tasakaalu säilitamiseks tuleb teada kuidas toimub kasutuskõlbmatuks muutunud elektroonikatoodete utiliseerimine, kuidas see võimaldab ennetada keskkonnakahjustamist, milliseid seadusi tuleb järgida ning mis on selle tegevuse eesmärgid.
Bürootehnika, arvutite ja muu elektroonika (s.h. televiisorite ja monitoride) utiliseerimine on ainus võimalus säästa loodust.

Kuidas tekib keskkonnakahjustus, tehnika, mida me kasutame, ei mõju ju inimesele kahjulikult? Tegelikult kõik sõltub selle hoiustamistingimustest. Tehnikat ei tohi mingil juhul viia prügimäele või polügoonile, kuna sealsed tingimused ei sobi selle hoidmiseks: elektroonikajäätmete kokkupuutel veega, tuule ja niiskuse mõjul tekivad erinevaid keemilised reaktsioonid, mis omakorda põhjustavad kahjulike ainete eraldumist õhku. Kasutuskõlbmatu elektroonika utiliseerimine võimaldab vältida kahjulikke mõjusid.

Mida tuleb teada monitoride, arvutite ja muu tehnika utiliseerimise õiguslikust poolest?

On olemas seadused, mis seda protsessi reguleerivad – Jäätmeseadus ja selle alamaktid, Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivid, s.h. EC WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment), mille kohaselt kõik elektroonika tootmisega tegelevad ettevõtted on kohustatud utiliseerima elektroonika- või elektriseadmete romu.

On olemas erinevaid tehnikaliike ning kõik kasutuskõlbmatuks muutunud tehnika peab läbima utiliseerimise protsessi. Väga tähtis on telefonide utiliseerimine ja televiisorite õigeaegne utiliseerimine.
Tuleb meeles pidada, et seadustest tulenevaid kohustusi eiravatele ettevõtetele võib määrata trahve. Teostage elektroonikaromu utiliseerimist õigeagselt, meie spetsialistid aitavad teil seda nõuetekohaselt teha.

Arvutite ja kontoritehnika vastuvõtt ja utiliseerimine Tallinn